BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika emelkedni akar

Enyhe erősödéssel nyitottak az amerikai tőzsdék csütörtökön; a gyenge májusi kiskereskedelmi forgalmi adat azonban ellensúlyozta a makroadatok nyomán erősödő optimizmust.

2009. június 4. csütörtök, 17:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvények vegyesen teljesítenek, piac az irányt keresi, miközben a gazdaság fellendülésének kezdete vita tárgyát képezi. A befektetői bizonytalanságot jól érzékeltetik a New York-i Evercore Partners vezérigazgatójának Bloomberg által idézett szavai: "Valami mozgás már látszik a földön, de hogy zöld hajtások okozzák-e, vagy valami féreg - ezt még nem tudjuk" - mondta Ralph Schlosstein.

A nyitás előtt csökkenő munkanélküliségiről és javuló termelékenységről tanúskodó adatok láttak napvilágot, ami bizakodással töltötte el a piacot; Európából és Kanadából pedig kamatdöntésekről érkezett hír, igaz, az érintett központi bankok egyike sem módosított a korábban megállapított rátán. A nyitás után másfél órával a Dow Jones 0,4, a Nasdaq és az S&P 500 index pedig egyaránt 0,6 százalékkal emelkedik.

A kiskereskedelmi szektor csalódást keltő májusi forgalmi adatokkal jelentkezett, amelynek az optimizmust ellensúlyozó hatása a csökkenő részvényárfolyamokban is megmutatkozott.

A nyersolaj ismét 68 dollár közelébe drágult, miután a Goldman Sachs jelentősen megemelte a 2010 végéig szóló prognózisát. Ennek megfelelően az Exxon Mobil és a Chevron részvénye is drágult.

A bankszektor a Goldman Sachs és a Keycorp pénzintézetek részvényeire érvényben lévő ajánlás javításának örül, a Goldman részvénye több százalékkal drágult.

A légiipart az United Airlines 150 gép beszerzésére vonatkozó rendelése tartja izgalomban, a Boeing és az Airbus a válság miatt egyaránt "a győztes mindent visz" hozzáállással közelít a lehetőséghez.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet