Az orosz pénzpiaci felügyelet új szabályokat vázolt fel, amivel korlátozná a részvények kiáramlását az országból - ezzel az első nyilvános részvénykibocsátások mértéke a külföldi piacokon maximum a vállalat öt százalékáig terjedhetnének - írja a Reuters.
Az állami pénzpiaci szolgálat új rendelkezéseinek célja, hogy befektetéseket vonzzon az oroszországi értékpapírokba és tőzsdékbe. Az orosz tőzsdék likviditáshiánnyal küszködnek, aminek hatására a piacok erősen volatilisek és ez elűzi a hosszú távra tervező befektetőket.
A jelenlegi szabályozások értelmében az 5 százalékos határ csak az olaj- és bányavállalatokra érvényes, a kormányzati stratégiai vállalatoknál ez 25 százalék, a többi vállalatnál engedélyezett a 30 százalék is. Az új rendelkezések értelmében csak a magasan osztályozott vállalatoknál engedélyezett a 25 százalék - az összes alacsonyabbra sorolt cégnél csak a részvények öt százalékát vihetik ki külföldre. Az orosz tőzsdék jelenleg négy csoportba sorolják a vállalatokat, a részvények iránti kereslet alapján.
