BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatosabbak lettek az európai brókerek

A vezető európai tőzsdeindexek gyengülnek szerdán délben, a bankok mellett most a nyersanyagcégek is lefelé húzzák a mutatókat.

2009. június 3. szerda, 12:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb gyengülést szerdán a kereskedés első óráiban a pénzintézeti értékpapírok szenvedték el, de az elmúlt idők meredek emelkedését követően most az olajcégek árfolyama is lejjebb került, ahogyan a bányatársaságok papírja is gyengül. A pozitív oldalon állnak viszont a kiskereskedelmi szektor papírjai.

A Lloyd's biztosítói ága, az Amlin bejelentette, hogy megegyezett a Fortis társasági biztosítói üzletága megvásárlásáról; a brit társaság 350 millió eurót fizet a holland kormánynak. A hírre az Amlin részvénye 5 százalék fölött esett.

A hangulat azonban továbbra is bizakodó, a kereskedők inkább csak korrekcióra számítanak. Az elmúlt hetekben alaposan csökkent az elhúzódó, mély recesszió valószínűsége, miközben a piacok számítanak a kamatok alacsonyan tartására - idézte a Reuters a KBC Securities vezető elemzőjét, Luc Van Heckát.

A bizakodást erősíti a brit beszerzési menedzserek megkérdezésével készített pmi-index, amely a második negyedre már ismét növekedést jelez, de a befektetők a délutáni amerikai munkaerőpiaci és gyáripari adatot nagyobb érdeklődéssel várják. A londoni Footsie 1,9, a frankfurti DAX 0,7, a párizsi CAC 40 index pedig 1,3 százalékkal süllyedt szerdán dél után nem sokkal.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet