BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óva intenek a K&H anyjától

A SocGen brókerei friss hírlevelükben vételre ajánlották a Deutsche Bank részvényeit, egyúttal KBC-részvényeik eladására szólították fel befektetőket.

2009. június 3. szerda, 11:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Société Genérale legújabb hírlevelében tartásról vételre javította a Deutsche bank részvényeinek megítélését, egyúttal tartásról eladásra rontotta a K&H Bank tulajdonosának, a KBC-nek a papírjaira vonatkozó ajánlását.

A DB-re vonatkozó változtatást a brókerek azzal indokolták, hogy a befektetési bankok lehetőségei javultak, s ebből a Deutsche hitel-üzletága is profitálhat. További felhajtóerő lehet a német pénzintézet számára a részvénypiacok javuló teljesítménye is.

A SocGen brókerei a KBC-vel kapcsolatban közölték: a banknak nyújtandó legújabb állami mentőövvel a pénzintézet tartozásai 7 milliárd euróra duzzadnak majd a belga kormánnyal szemben. Középtávon a szakemberek szerint a pénzintézet képtelen lesz a törlesztésre, hiszen az évi 600 millió eurós fizetési kötelezettsége a 2010-es várható nettó eredményének 40 százalékára rúg.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet