BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Masszívan veszteséges a Humet

Hiába az egészségügyi szektor hagyományos ellenállási képessége válság idején, a Humet nem teljesített túl fényesen az eső negyedévben. Súlyos, csaknem 83 millió forintos mínusszal zárta az időszakot, pedig tavaly ilyenkor még 21 millió feletti nyereséget könyvelhetett el - áll a cég közleményében.

2009. június 3. szerda, 10:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság cikke

Az árbevétel ugyan megötszöröződött a tavalyi azonos időszakhoz képest, az értékesítési, általános és adminisztratív költségek viszont csaknem megnyolcszorozódtak. Mindkettőben jelentős szerepet játszhattak a konszolidációval kapcsolatos tényezők is.

A Humet a jövőre vonatkozói terveiről is beszámolt. Az érdekeltségébe tartozó Reanal szándéknyilatkozatot írt alá a moszkvai székhelyű Biotikus Medicina Központtal a magyar társaság termékforgalmának felpörgetéséről, illetve új termékek közös fejlesztéséről és regisztrációjáról Oroszországban. Lezárult továbbá a Humet átváltható kötvényeinek zártkörű kibocsátása is. Ez tette lehetővé, hogy a társaság legnagyobb részvényese egyben volt elnöke, Civin János, illetve cége, a Senergie Zrt. átváltható kötvényekre cserélhesse 134 millió forintos tulajdonosi hitelét.

A kötvény feltételei igen kedvezőnek tűnnek a Humet számára: az 53 forintos névértékű (ugyanennyi kölcsönt kiváltó) papírokat 2010-től lehet majd Humet-részvényekre cserélni a tízéves lejárat végéig 1:1 arányban, tehát a kötvényt csak a tőzsdei árfolyam több mint 120 százalékos emelkedése után lesz érdemes átváltani. Az át nem váltott kötvényekre a cég azok lejáratáig évi két százalék kamatot fizet, az esetlegesen fennmaradó tőkét pedig a 2019-ben törleszti. Ez utóbbi lehetőség nagy terhet vesz le jövőre a Humet válláról.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet