BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brummognak a japán autógyártók

Ázsiába is átgyűrűzött a pozitív tőzsdei hangulat.

2009. június 3. szerda, 08:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ázsiai tőzsdék szinten mindegyike emelkedett, követve az amerikai börzéket, mivel pozitív makroadatok jelentek meg és jó hírek érkeztek az autóipar háza tájáról is. Az ausztrál S&P/ASX-200 index 1,0 százalékkal ugrott meg, meg mivel a kontinensnyi ország GDP-je 0,4 százalékkal emelkedett az első negyedévben.

A japán Nikkei 0,4 százalékkal nőtt, a hongkongi Hang Seng pedig 2,1-gyel, miután tegnap 2,6 százalékkal esett. A Sanaghai Composite 0,4 százalékkal araszolt feljebb. A dél-koreai Kospi 0,4 százalékkal lemorzsolódott a bankszektorból érkező rossz hírek miatt.

Szakértők szerint nem várható a pozitív trend megfordulása, mert a recesszió mélypontját jelző információk nyomán megjött a befektetők kockázatvállalási kedve. Sőt, a túlfűtöttség jelei mutatkoznak: a Nikkei például öt nap alatt 4,2 százalékkal nőtt, egy év alatt pedig 9,5-tel.

A Toyota 0,3, a Honda 0,9, a Nissan 1,5 százalékos emelkedést könyvelhetett el a szerdai tőzsdenapon annak ellenére, hogy a vártnak megfelelő, 40 százalék körüli buktával zárták a májust az USA piacán. Ugyanakkor 2009-ben az elmúlt hónapban adták el a legtöbb autót és a Toyota 65 ezerrel megemelte nyári amerikai termelési tervét.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet