Az ázsiai tőzsdék szinten mindegyike emelkedett, követve az amerikai börzéket, mivel pozitív makroadatok jelentek meg és jó hírek érkeztek az autóipar háza tájáról is. Az ausztrál S&P/ASX-200 index 1,0 százalékkal ugrott meg, meg mivel a kontinensnyi ország GDP-je 0,4 százalékkal emelkedett az első negyedévben.
A japán Nikkei 0,4 százalékkal nőtt, a hongkongi Hang Seng pedig 2,1-gyel, miután tegnap 2,6 százalékkal esett. A Sanaghai Composite 0,4 százalékkal araszolt feljebb. A dél-koreai Kospi 0,4 százalékkal lemorzsolódott a bankszektorból érkező rossz hírek miatt.
Szakértők szerint nem várható a pozitív trend megfordulása, mert a recesszió mélypontját jelző információk nyomán megjött a befektetők kockázatvállalási kedve. Sőt, a túlfűtöttség jelei mutatkoznak: a Nikkei például öt nap alatt 4,2 százalékkal nőtt, egy év alatt pedig 9,5-tel.
A Toyota 0,3, a Honda 0,9, a Nissan 1,5 százalékos emelkedést könyvelhetett el a szerdai tőzsdenapon annak ellenére, hogy a vártnak megfelelő, 40 százalék körüli buktával zárták a májust az USA piacán. Ugyanakkor 2009-ben az elmúlt hónapban adták el a legtöbb autót és a Toyota 65 ezerrel megemelte nyári amerikai termelési tervét.
