BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszakadt az OTP

Zárásra felgyorsult a BUX esése, a mutatót főként az OTP részvényei húzták le.

2009. június 3. szerda, 16:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerdán 2,7 százalékos veszteséggel 15 192,26 ponton zárt a BUX. Az indexnek a vezető papírok között csak a 0,9 százalékkal 30 770 forintra dráguló Richter próbált támaszt adni, miközben a Telekom 3,1 százalékkal 595, a Mol 3,3 százalékkal 12 850, az OTP pedig 4,3 százalékkal 3502 forintra zuhant. A bank- és az olajpapír ezzel napi minimumán zárt.

A nap eleji első lefelé hullámot még korrigálta a piac, amely több mint 150 pontos csökkenésből jött vissza előző napi záróértéke közelébe. Az OTP 3600 forint fölé kapaszkodott. A cérna az amerikai munkaerőpiaci adatok közlése után szakadt el, három körül az amerikai határidős indexek már azt mutatták, New York fél-egyszázalékos mínuszban fog nyitni. A bankpapírt innentől kezdve hullámokban adták, a nagy esés, azonban az utolsó negyedórában érkezett el.

A kisebb papírok is alaposan megsínylették az egyelőre csak korrekciónak minősíthető visszaesést, az FHB-t 706 forintig adták meg, ami több mint 5 százalékos esést jelent a keddi záráshoz képest. A Fotex közel 4 százalékkal, 386 forintig zuhant.

A Rába 2,1 százalékkal lett olcsóbb és 654 forinton zárt, a Synergon 651 forintig csűszott, ami 2,2 százalék mínusz.

Árfolyamok és grafikonok

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet