BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengítik a forintot a leértékelési félelmek

A régiós devizák együtt gyengülnek, miután a lett kormány tanácsadója közölte, le kellene értékelni a balti állami fizetőeszközét.

2009. június 2. kedd, 10:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nagy hétfői rally után visszafogott gyengülésbe váltott a forint kedden. A magyar deviza nem egyedül halványodott, vele tartott a cseh korona és a lengyel zloty is, a piac ugyanis óvatosabbá vált, miután a volt svéd jegybankelnök, a lett kormány tanácsadója közölte, hogy a balti államnak le kell értékelnie fizetőeszközét - tájékoztatott Ötvös Mihály, a Commerzbank üzletkötője.

Az euró kurzusa reggel még 279 forint alatt is megfordult, utána 281-ig emelkedett, negyed 11 tájban ennél 20-40 fillérrel volt lejjebb az ár. A dollár egysége 198-ig süllyedt, majd 60-70 fillérrel került feljebb, a svájci frankkal pedig 185,40 körül kereskedtek.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet