BUX 137913.44 -1,13 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ellenállhatatlan volt az OTP

A BUX kedden szinte ugyanakkorát emelkedett, mint amekkorát pénteken gyengült; az OTP nyolchavi csúcson, 3658 forinton zárt.

2009. június 2. kedd, 16:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 4,5 százalékkal 15 607 pontra emelkedett, miután egész nap 15 500 pont környékén járt a mutató. A hétfői magyarországi tőzsdei szünnap után a zömében kedvező nemzetközi hangulatban kiemelkedően jól teljesített a BÉT és a régiós társakra is alaposan "rávert".

A vezető papírok mindegyike drágult, a legjelentősebben, 6,7 százalékkal a Mol, amely így a nap végére 13 290 forintos árfolyamot ért el egy nappal azután, hogy a nyersolaj ára héthónapos csúcsot ért el. Az első határon túli együttműködését bejelentő Pannergy árfolyama 3 százalék körül nőtt.

Az OTP 3,6 százalékkal 3658 forintra növelte árfolyamát, reggel 3748 forinton is forgott, és a napon belüli minimumár is elérte a 3621 forintot. A bank papírja legutóbb tavaly októberben tartózkodott ilyen magasságban. Kedden egyébként a Concorde Értékpapír Zrt. 4301 forintra emelte az OTP-részvényekre vonatkozó célárfolyamát. Az OTP teljesítményére látszólag nem volt negatív hatással, hogy több tengerentúli bank részvénykibocsátást tervez, így akarják mielőbb visszafizetni a kormányzati mentőöv összegét. A tőkeemelésről szóló hírek fogadtatása nem volt egyértelműen kedvező a szektorban.

A Richter részvénye 4,1 százalékkal 30 500 forintig jutott, míg a Magyar Telekom 3,2 százalékkal erősített, és 614 forinton zárt. Az Egisszel is jól lehetett keresni, papírja 6 százaléknál nagyobb emelkedéssel 15 150 forintig emelkedett.

Tíz százaléknál nagyobb drágulással állt nap végén a Phylaxia, a Fevitan 132 százalékos emelkedésével azonban egyik papír sem versenyezhetett, bár forgalma - ahogyan az előbbi részvényé is - roppant alacsony volt. A Linamar és a Quaestor árfolyama viszont 15 százalék körül esett, amivel a legnagyobb vesztesek voltak kedden a pesti parketten.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet