A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 4,5 százalékkal 15 607 pontra emelkedett, miután egész nap 15 500 pont környékén járt a mutató. A hétfői magyarországi tőzsdei szünnap után a zömében kedvező nemzetközi hangulatban kiemelkedően jól teljesített a BÉT és a régiós társakra is alaposan "rávert".
A vezető papírok mindegyike drágult, a legjelentősebben, 6,7 százalékkal a Mol, amely így a nap végére 13 290 forintos árfolyamot ért el egy nappal azután, hogy a nyersolaj ára héthónapos csúcsot ért el. Az első határon túli együttműködését bejelentő Pannergy árfolyama 3 százalék körül nőtt.
Az OTP 3,6 százalékkal 3658 forintra növelte árfolyamát, reggel 3748 forinton is forgott, és a napon belüli minimumár is elérte a 3621 forintot. A bank papírja legutóbb tavaly októberben tartózkodott ilyen magasságban. Kedden egyébként a Concorde Értékpapír Zrt. 4301 forintra emelte az OTP-részvényekre vonatkozó célárfolyamát. Az OTP teljesítményére látszólag nem volt negatív hatással, hogy több tengerentúli bank részvénykibocsátást tervez, így akarják mielőbb visszafizetni a kormányzati mentőöv összegét. A tőkeemelésről szóló hírek fogadtatása nem volt egyértelműen kedvező a szektorban.
A Richter részvénye 4,1 százalékkal 30 500 forintig jutott, míg a Magyar Telekom 3,2 százalékkal erősített, és 614 forinton zárt. Az Egisszel is jól lehetett keresni, papírja 6 százaléknál nagyobb emelkedéssel 15 150 forintig emelkedett.
Tíz százaléknál nagyobb drágulással állt nap végén a Phylaxia, a Fevitan 132 százalékos emelkedésével azonban egyik papír sem versenyezhetett, bár forgalma - ahogyan az előbbi részvényé is - roppant alacsony volt. A Linamar és a Quaestor árfolyama viszont 15 százalék körül esett, amivel a legnagyobb vesztesek voltak kedden a pesti parketten.
