BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindult a benzinár

Az USA-ban meredeken gyorsul a benzin drágulása.

2009. június 1. hétfő, 07:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olaj tőzsdei jegyzése 66 dollár/hordó fölé emelkedett a hét végén, miután az USA kereskedelmi minisztériuma jelentette, hogy a GDP az első negyedévben csak 5,7 százalékkal esett, szemben az első becslésben szereplő 6,1-gyel, továbbá az EIA energiainformációs szervezet közölte, hogy harmadik hete csökkennek a világ legnagyobb fogyasztójának készletei.

Az Egyesült Államokban 2,5 dollár/gallonra emelkedett a benzin átlagára a kutaknál, ami több mint 20 százalékos ugrást jelent egy hónap alatt. Január elején még csak 1,62 dollár kellett fizetni az üzemanyag egységéért.

A tavasz vége-nyár eleje az az időszak, amikor az amerikaiak elkezdik többet használni az autójukat. A több utazás több költéssel jár, amire nagy szüksége volna a padlón lévő gazdaságnak, ám ha a növekvő benzinár megtöri ezt a lendületet, az szakértők szerint kicsorbíthatja a kormány keresletélénkítő intézkedéseinek élét.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet