BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tőzsdék nem siratják a GM-et és a Citit

A tengerentúli tőzsdeindexek emelkednek a kedvező globális hangulatban; az árupiacok is drágulnak.

2009. június 1. hétfő, 17:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olaj mellett a réz és az arany is drágul: a feket arany csaknem héthónapos csúcsot ért el, a sárga pedig átlépte az unciánkénti 1000 dolláros határt.

A jó hangulatban nagy szerepe van a kínai feldolgozóipari PMI-nak, ami a vártnál jobb helyzetet tükröz, de a később, az ugyancsak a feldolgozóiparról, illetve az építőiparról megjelent amerikai makroadatok is a bizakodást erősítették.

A rallyt a General Motors csődje sem akadályozta meg, igaz, erre korábban már lehetett számítani.

Az S&P 500 indexe idén 15 százalékkal emelkedhet év végéig a deutsche bank szerint. Binky Chadha 1060 pontos indexet jelez előre 2009 december végére, újabb egy évvel később pedig 1260 pont körül várja a mutatót az elemző.

A Cisco Systems és a Travelers ingatlanbiztosító is 3 százalék körül drágult, ami azért is figyelmet érdemel, mert ez a két papír fogja helyettesíteni a GM és a Citigroup papírjait a Dow Jones Industrial Average mutatójában.

A nyitás után több mint két órával a Dow Jones 2,4, a Nasdaq 2,7, az S&P 500 index pedig 2,5 százalékkal erősödik.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet