Beton keményen kezdték az új hónapot az európai tőzsdék: a frankfurti DAX több mint 3, a párizsi CAC-40 majdnem 2,5, a londoni Footsie több mint 1,5 százalékkal ugrott meg az első órákban. A börzéket napok óta a megugró olaj- és nyersanyagárak hajtják. Az olaj határidős jegyzése már 67,70 dollár/hordónál tart.
Az olajszektor szárnyal. A Total 2,8, a Shell 1,9, a BP 1,4 százalékkal drágult ma. A Rio Tinto bányavállalat majdnem 5,5 százalékos pluszt hozott össze. Emellett pénzintézetek is jól muzsikálnak, a Société Generale például 3 százalék feletti mértékben drágult.
