A pozitív nyitást követő lejtmenet után ismét emelkedésbe váltott a BUX, negyed egy tájban 0,5 százalékos többlettel 15 718 pontnál járt. A délelőtti csúcs 15 900-on volt.
A mutatónak kizárólag az OTP próbál lendületet adni: a bankpapír délben idei csúcsára, 3645 forintra szökött fel, negyed órával később 2,8 százalékos plusszal 3638 forinton forgott. A Telekom eközben szerény, 0,2 százalékos többlettel 626 forinton cserélt gazdát, míg a Mol 1,5 százalékos mínuszban 13 490 forinton, a Richter pedig 0,7 százalékos gyengüléssel 30 800-on állt.
A vártnál jobb gyorsjelentéssel szolgáló AAA Auto részvényei 3,4 százalékkal 92 forintra erősödtek, míg a múlt pénteken bevezetett KEG-papírok 8 százalékkal 1380 forintra estek.
