A kedvező amerikai fordulat visszahozta nyitásra az optimizmust a BÉT-re. Röviddel nyitás után az OTP részvények már 3620 forinton járnak, ami 2,2 százalékos emelkedés a csütörtöki záróárhoz képest. A Mol 15 750 forinton gyakorlatilag stagnál (volt ennél feljebb is).
A Magyar Telekom részvényei 2 forintos drágulást mutatnak, 627 forinton adják veszik őket. A gyógyszercégek jegyzése is felfelé mozdult el, a Richter 31 250 forint, az Egis 14 650 forint. Előbbi 0,8, utóbbi 2,4 százalékos emelkedést jelez.
A Fotex is 2 százalékos pluszt mutat, 408 forinton kereskednek vele. Az FHB 1,2 százalékkal kerül többe, 743 forint.
3 százalékkal, 92 forintra ugrott az AAA Auto árfolyama a reggel publikált gyorsjelentés nyomán.
