BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszáz forint alatt is járt a dollár

Kicsit gyengült a forint pénteken délután, de így is erősebben áll mint a reggeli nyitóárfolyama.

2009. május 29. péntek, 16:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Péntek délelőtt 281,50-ig erősödött a forint euróhoz viszonyított árfolyama a kedvező nemzetközi hangulatban a csütörtök esti 286-os szintről. A lengyel fizetőeszköz esetében a helyi jegybank is segíthette az erősödést zloty-vételekkel piaci szakértők szerint, amire mostanában többször volt gyanú - mondta Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője.

A forint délutánra 283,50-ig gyengült vissza, vélhetőleg a tengerentúlról érkező, a vártnál rosszabb képet mutató chicagói beszerzésimenedzser index hatására - mondta a kereskedő, de szerinte a reggeli rally korrekciójaként is értelmezhető a délutáni enyhe gyengülés. Az amerikai GDP-adat látszólag nem befolyásolta a forint árfolyamát, viszont a michigani fogyasztói bizalmi index jobb lett a vártnál - ami után a forint ismét 283 közelébe erősödött.

A dollár nemcsak az euróval, de a forinttal szemben is gyengült, a dollár/forint pénteken a 200-as szint alá is benézett. A kereskedő szerint mindez a rizikóétvány fokozódására utal a részvénypiaci emelkedéssel és az olaj drágulásával egyetemben. Egy euróért 283, egy dollárért 200,70, egy svájci frankért pedig 187,20 forintot kértek délután négy óra után a piacon.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet