BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól tette, aki ezüstöt vett

Az ezüst ára az elmúlt huszonkét év legnagyobb havi nyereséget produkálta, míg az arany ára háromhónapos csúcsra emelkedett.

2009. május 29. péntek, 18:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ezüst ára 1988 óta a legmagasabb havi nyereséget érte el, míg az arany ára három hónapos csúcsra emelkedett köszönhetően a dollár árfolyamgyengülésének. A dollár gyengülése rendszerint megnöveli a keresletet a nemesfémek iránt, melyek alternatív befektetési lehetőséget kínálnak.

Az arany ára augusztusi teljesítésre 1,6 százalékkal, 15,30 dollárral, 978,50 dollárig emelkedett New Yorkban. Az azonnali aranyár 1,4 százalékkal, 13,45 dollárral, 972,90 dollárig emelkedett a londoni kereskedésben.

Az ezüst jegyzésára júliusi teljesítésre 2 százalékkal, 15,46 dollárra emelkedett unciánként a New-York-i kereskedésben. Az azonnali ezüstár szintén 2 százalékkal, 15,445 dollárra emelkedett unciánként a londoni kereskedésben.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet