A Budapesti Értéktőzsde indexe 14 973 ponton fejezte be a tőzsdei kereskedést, pedig a nyitás után nem sokkal 15 900 ponton is járt. A vezető részvények mindegyike veszített árfolyamából pénteken.
A legnagyobb, 9 százalékos esést a Mol-papír szenvedte el, ami után 12 455 forintos árfolyama alakult ki. A Richter 5 százaléknál nagyobb gyengülése 29 300 forintra nyomta le a gyógyszerpapír árfolyamát. Nem sokkal teljesített jobban a Magyar Telekom, közel 5 százalékot gyengülve 595 forinton állt záráskor. A másik gyógyszerpapír is olcsóbb lett pénteken, az Egis 0,7 százalékkal 14 200 forintra csúszott vissza.
Az OTP Bank részvénye 3531 forinton állt a kereskedés végén, ami egy nem egészen 0,3 százalékos gyengülés következménye. Pedig nap közben 3645 forinton, idei maximumán is állt a papír, amely csak a nap legvégén került a negatív tartományban.
Önmagához képest jelentős, csaknem 100 millió forintos forgalomban 1 százaléknál nagyobbat veszített árfolyamából a Linamar, ehhez hasonlóan a Fotex 2, a Humet pedig majdnem 5 százalékkal gyengült. Pénteken az egy hete bevezetett KEG produkálta a legnagyobb esést, a részvény töb mint 12 százalékkal zuhant és 1310 forinton zárt.
A paletta másik végén a kétszámjegyű százalékos drágulást elérő Quaestor és Forrás-papírok álltak, bár alig születtek rájuk kötések. Két százalék fölött erősített az AAA Auto, miután a gyorsjelentés szerint zuhanó árbevétel mellett nettó eredmény és EBITDA szintjén is nyereséget tudott termelni.
A pesti parkett némileg alulteljesítette a régiós társakat, a prágai börze 4,1, a varsói pedig 0,7 százalékkal gyengült.
