BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcshódítás után völgyementbe váltott az OTP

A BUX kora délután a negatív tartományba került, és végül 4,5 százalékos eséssel zárt; az OTP új idei csúcs elérése után gyengült.

2009. május 29. péntek, 16:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde indexe 14 973 ponton fejezte be a tőzsdei kereskedést, pedig a nyitás után nem sokkal 15 900 ponton is járt. A vezető részvények mindegyike veszített árfolyamából pénteken.

A legnagyobb, 9 százalékos esést a Mol-papír szenvedte el, ami után 12 455 forintos árfolyama alakult ki. A Richter 5 százaléknál nagyobb gyengülése 29 300 forintra nyomta le a gyógyszerpapír árfolyamát. Nem sokkal teljesített jobban a Magyar Telekom, közel 5 százalékot gyengülve 595 forinton állt záráskor. A másik gyógyszerpapír is olcsóbb lett pénteken, az Egis 0,7 százalékkal 14 200 forintra csúszott vissza.

Az OTP Bank részvénye 3531 forinton állt a kereskedés végén, ami egy nem egészen 0,3 százalékos gyengülés következménye. Pedig nap közben 3645 forinton, idei maximumán is állt a papír, amely csak a nap legvégén került a negatív tartományban.

Önmagához képest jelentős, csaknem 100 millió forintos forgalomban 1 százaléknál nagyobbat veszített árfolyamából a Linamar, ehhez hasonlóan a Fotex 2, a Humet pedig majdnem 5 százalékkal gyengült. Pénteken az egy hete bevezetett KEG produkálta a legnagyobb esést, a részvény töb mint 12 százalékkal zuhant és 1310 forinton zárt.

A paletta másik végén a kétszámjegyű százalékos drágulást elérő Quaestor és Forrás-papírok álltak, bár alig születtek rájuk kötések. Két százalék fölött erősített az AAA Auto, miután a gyorsjelentés szerint zuhanó árbevétel mellett nettó eredmény és EBITDA szintjén is nyereséget tudott termelni.

A pesti parkett némileg alulteljesítette a régiós társakat, a prágai börze 4,1, a varsói pedig 0,7 százalékkal gyengült.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet