BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Céget vásárolt a Magyar Telekom

A Magyar Telekom Nyrt. pénteken megállapodást írt alá az integrált egészségügyi informatikai rendszerek fejlesztésével, telepítésével és üzemeltetésével foglalkozó International System House Kft. (ISH) 100 százalékos üzletrészének megvásárlásáról - közölte a távközlési szolgáltató pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

2009. május 29. péntek, 11:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság közleményében hangsúlyozzák: az adásvételi szerződésben megállapított cégérték 2,9 milliárd forint, amelyből levonják a tranzakció zárásának időpontjában fennálló nettó adósságállományt. Az ISH idei és jövő évi pénzügyi eredményének függvényében ugyanakkor további kifizetésekre is sor kerülhet.

Kiemelik: a piacvezető cég árbevétele 2008-ban megközelítette a 2,9 milliárd forintot, kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti nyeresége (EBITDA) 1 milliárd forint volt. A kifieztés nagyságrendje azonban valószínűleg a cég osztalékának mértékét nem befolyásolja.

A Magyar Telekom az informatikai szolgáltatások piacán kívánja tovább erősíteni pozícióját a tranzakcióval, amelynek 2009 harmadik negyedévére tervezett lezárásához még a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása is szükséges - olvasható a Magyar Telekom tájékoztatásában.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet