A BUX 5,47 százalékkal 15 803 pontig tudott erősíteni, és egy kis időt leszámítva egész nap a pozitív tartományban mozgott. A pesti parkett a vezető nyugati börzékkel emelkedett szerdán, ám azoknál nagyobb mértékben.
A vezető papírok mindegyikének nőtt az árfolyama, de az OTP-részvény teljesítménye ezúttal felülmúlhatatlan volt, afféle OTP-láz tombolt egész nap. A gyorsjelentését publikáló bank részvényeire közel 46,9 milliárd forint értékben születtek kötések, árfolyama pedig csaknem 15 százalékkal, 450 forinttal 3500 forintig emelkedett, ami egyúttal napon belüli csúcsnak is számít.
A nagy érdeklődés miatt délután átmenetileg fel is függesztették a bankpapír kereskedését. Pedig óvatosságra intenek első kommentárjaikban az OTP-vel kapcsolatban az elemzők. A szakértők vegyesnek tartják az első három hónapról közzétett számokat. Van, aki év végére kétezer forint alatti részvényárfolyamot vár, de van, aki ennek dupláját.
Az MTelekom volt a második legnagyobb emelkedést produkáló blue-chip, a 3,2 százalékos drágulás 640 forintos árat eredményezett nap végére. A Mol és a Richter egyaránt 2 százalék körül tudott erősíteni, így előbbi 13 700, utóbbi pedig 32 000 forintos konkrét árfolyamot ért el. Az Egis 1 százalék alatti drágulással 15 820 forintig emelkedett.
Közel 5 százalékkal került feljebb az FHB és a Danubius árfolyama. Az OTP mellett csak a Phylaxia tudott kétszámjegyű százalékkal erősíteni, a forgalma azonban nem volt összehasonlítható a bankpapíréval.
Szerdán mindössze négy részvény teljesített a piros zónában, a legnagyobbat, majdnem 5 százalékot a Humet veszítette árfolyamából.
A régióban is jónak számít a BÉT teljesítménye; a prágai tőzsde 3,5 százalékkal emelkedett, a varsói index pedig 0,2 százalékkal süllyedt.
