Az amerikai és az ázsiai tőzsdéket követve az európai börzék is emelkedéssel indították a napot, mivel az itteni befektetők is bíznak abban, hogy a gazdaság padlót fogott, és imhol jön a kilábalás. A BNP Paribas, a legnagyobb francia bank részvénye például 5 százalékkal drágult.
A Bank of Ireland 23 százalékkal szállt el, miután közölte, hogy nyereséges marad és értékpapírokat vásárol vissza. A londoni Footsie és a párizsi CAC-40 már a déli harangszó előtt átlépte az 1 százalékos pluszt, míg a franfurti DAX 2 százalék fölötti mértékben emelkedett.
