Délután háromnegyed háromkor a magyar tőzsde vezető indexe a BUX 15 000 pontig csúszott vissza, ami már 1 százalék alatti pluszt jelentett az előző napi záráshoz képest, ugyanakkor még mindig nem rossz teljesítmény ahhoz képest, hogy a vártnál rosszabb amerikai lakáspiaci adat érkezett.
A vezető részvények közül egyedül a Mol volt mínuszban ekkor, az elmúlt napok száguldása után ugyanakkor nem csoda, ha egyre többen döntenek a profit realizálása mellett. Az olajpapír 1,9 százalékkal 13 690 forintig csúszott le, de volt ennél mélyebben 13 420 forinton is.
A nap elején még 3100 forint felett is forgó OTP 3075 forinton 2,9 százalékos pluszban állt.
A Magyar Telekom ennél is többet 3,2 százalékot emelkedett, ez 617 forintos árat jelentett.
A Richter 1,9 százalékos pluszt tudott összeszedni, ami 31 600 forintos árat jelentett.
