BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig csökken az alapok vagyona

Az alapok összvagyona 1,4 százalékkal csökkent 2009 első negyedévében, így március végén 2491 milliárd forintot tett ki. A duplikáció nélkül számított nettó vagyon az alapok esetében 2383 milliárd forint volt a negyedév végén. A leggyorsabb növekedést a zártkörű értékpapíralapok produkálták 32 százalékkal, a nyilvános alapok közül pedig a likviditási alapok bővültek a leggyorsabban 9 százalékkal.

2009. május 19. kedd, 13:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legtöbb friss tőkét ugyancsak a zártkörű értékpapíralapok, illetve a likviditási alapok vonzották, míg a legnagyobb tőkekivonás a garantált és az ingatlanalapokból volt.

A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) tagok által kezelt vagyon a negyedév végén 3568 milliárd forintot, az alapokkal együtt 6059 milliárd tett ki az első negyedév végén - közölte a szövetség kedden a Napi Online-nal. A duplikáció nélküli nettó vagyon a kezelt vagyon esetében 3092 milliárd forint, a vagyonkezelt vagyon és az alapok együttes vagyona esetében 5475 milliárd volt.

A negyedévben 3,2 százalékkal nőtt a kezelt vagyon nagysága az alapok nélkül. Az első negyedévben összesen közel 43 milliárd forint távozott az alapokból (illetve a két BAMOSZ-körön kívülre került alap vagyona is 3,8 milliárd volt), a piaci teljesítmények viszont 12,7 milliárd forinttal növelték a negyedévben a befektetők vagyonát.
Leggyorsabban az egyéb biztosítói vagyonok nőttek 19,4 százalékkal, ennek ugyanakkor a hátterében az állt, hogy egy nem BAMOSZ tag a negyedév elején vagyont adott át egy BAMOSZ tagnak.

A kezelt vagyon 55,8 százalékát a pénztári vagyon, 37 százalékát a biztosítói, míg 7,2 százalékot az egyéb tulajdonosok vagyona tett ki. A kezelt vagyon 58,6 százaléka volt belföldi állampapírokban és kincstárjegyekben, míg 5,2 illetve 18,4 százaléka a hazai, illetve külföldi részvényekben. Az ingatlanok aránya 0,7 százalék volt.

A negyedév összességében a hazai és külföldi részvények aránya, valamint a befektetési jegyek aránya is nőtt. Az alapok esetében a hazai részvényarány és a befektetési jegyek aránya csökkent, a külföldieké viszont nőtt. A pénztári portfoliókban 31 százalékra emelkedett a részvények aránya (ebből 24,6 százalék a külföldi, míg 6,4 százalék a hazai részvény) ráadásul úgy, hogy trendszerű növekedés látható.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet