A legtöbb friss tőkét ugyancsak a zártkörű értékpapíralapok, illetve a likviditási alapok vonzották, míg a legnagyobb tőkekivonás a garantált és az ingatlanalapokból volt.
A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) tagok által kezelt vagyon a negyedév végén 3568 milliárd forintot, az alapokkal együtt 6059 milliárd tett ki az első negyedév végén - közölte a szövetség kedden a Napi Online-nal. A duplikáció nélküli nettó vagyon a kezelt vagyon esetében 3092 milliárd forint, a vagyonkezelt vagyon és az alapok együttes vagyona esetében 5475 milliárd volt.
A negyedévben 3,2 százalékkal nőtt a kezelt vagyon nagysága az alapok nélkül. Az első negyedévben összesen közel 43 milliárd forint távozott az alapokból (illetve a két BAMOSZ-körön kívülre került alap vagyona is 3,8 milliárd volt), a piaci teljesítmények viszont 12,7 milliárd forinttal növelték a negyedévben a befektetők vagyonát.
Leggyorsabban az egyéb biztosítói vagyonok nőttek 19,4 százalékkal, ennek ugyanakkor a hátterében az állt, hogy egy nem BAMOSZ tag a negyedév elején vagyont adott át egy BAMOSZ tagnak.
A kezelt vagyon 55,8 százalékát a pénztári vagyon, 37 százalékát a biztosítói, míg 7,2 százalékot az egyéb tulajdonosok vagyona tett ki. A kezelt vagyon 58,6 százaléka volt belföldi állampapírokban és kincstárjegyekben, míg 5,2 illetve 18,4 százaléka a hazai, illetve külföldi részvényekben. Az ingatlanok aránya 0,7 százalék volt.
A negyedév összességében a hazai és külföldi részvények aránya, valamint a befektetési jegyek aránya is nőtt. Az alapok esetében a hazai részvényarány és a befektetési jegyek aránya csökkent, a külföldieké viszont nőtt. A pénztári portfoliókban 31 százalékra emelkedett a részvények aránya (ebből 24,6 százalék a külföldi, míg 6,4 százalék a hazai részvény) ráadásul úgy, hogy trendszerű növekedés látható.
