BUX 139722.19 0,63 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hihetetlen pénzek az MNB-nél

Ismét rekordot döntött jegybanknál elhelyezett kéthetes betétek értéke, ami a bankok továbbra is jelentős kockázatkerülő viselkedésére utal - és továbbra sem jelzi éppen a válság végét.

2009. május 19. kedd, 16:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma az egy héttel korábbinál csupán szűk tízmilliárddal kevesebbet, 1240,4 milliárd forintot helyeztek el a kéthetes MNB-kötvényekben, amivel a jegybanknál levő állomány újabb 26 milliárd forinttal, 2491 milliárd forintra nőtt. (A most elhelyezett összeg nagyobb része a két hete lekötött, most felszabaduló 1214 milliárd forint megújítására ment el.)

Január elején még csak 1586 milliárd forint volt a kötvények állománya, tavaly ősszel pedig 500-1000 milliárd forint körüli szinteken állt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet