Ma az egy héttel korábbinál csupán szűk tízmilliárddal kevesebbet, 1240,4 milliárd forintot helyeztek el a kéthetes MNB-kötvényekben, amivel a jegybanknál levő állomány újabb 26 milliárd forinttal, 2491 milliárd forintra nőtt. (A most elhelyezett összeg nagyobb része a két hete lekötött, most felszabaduló 1214 milliárd forint megújítására ment el.)
Január elején még csak 1586 milliárd forint volt a kötvények állománya, tavaly ősszel pedig 500-1000 milliárd forint körüli szinteken állt.
