A fedezeti célú swap tranzakciókkal korrigálva ugyanakkor már 6 százalékos javulást mutat az adózott eredmény 2,25 milliárdos értéke.
A mérlegfőösszegét 17 százalékkal 746 milliárd forintra növelő bank nettó kamatmarzsát 2,8 százalékra tudta növelni, ami jelentős javulást jelent az év végi 2,53-as értékről, de még a 2008 első negyedévi 2,77-es értéknél is jobb. Ez elsősorban a csökkenő euro és svájci frank kamatlábak okozta forráscsökkenésnek köszönhető.
A 43,8 milliárd forintos részvényesi vagyon növekedése meghaladta a 21 százalékot egy év alatt, az év első negyedévében pedig több mint 8 százalékkal javult - az éves terv a 20 százalékos növekedés ezen a téren. Még nem látni ugyanakkor, hogy a hatását az első negyedévet követően kifejtő állami feltőkésítés hogyan is befolyásolja majd ezt a folyamatot.
A nettó kamatjövedelem 4,74 milliárdos értéke 14,6 százalékos növekedést mutat a bázisidőszakhoz képest de még az utolsó tavalyi negyedévhez képest is majd 13 százalék, ami az ugyanebben az időben bekövetkezett 26 százalékos működési költségcsökkenéssel nem tűnik rossznak.
Kevésbé szép viszont a hitelezési veszteségek növekedése, aminek aránya a tavalyi első negyedévhez képest megduplázódott, aránya 1,82 százalékra nőtt (ami még mindig nem rossz a többi bankkal hasonlítva).
Mindezeket figyelembe véve az FHB gyorsjelentés nem jelent nagy meglepetést, a nagy kihívás, mint azt Gyuris Dániel vezérigazgató a közgyűlésen is elmondta az állami tőke megfelelő hasznosítása lesz. Ebből ugyanis ki kell majd termelni az állami részvényekre jutó elsőbbségi osztalékot is, a tervek szerint úgy, hogy a részvényesi vagyon növekedése éves szinten is elérje a 20 százalékot.
(A szerző rendelkezik FHB részvényekkel)
