A napot lendületesen kezdő magyar index 14 000 pont felett is megfordult a hét utolsó napján, délutánra azonban tovatűnt a kezdetei optimizmus. Ennek hatására a BUX 13 órakor 13 800 pont környékén 0,2 százalékos mínuszban állt.
Az esést az OTP vezette. A bankpapír délelőtt még megpróbálta a 2970 forintos letörési szintjét visszateszteli, a napi csúcsot jelentő 2959 forint után azonban lefelé vette az irányt. Kora délutánra az árfolyam 2840 forintig csúszott vissza, ami 2 százalékos esést jelentett az előző napi záráshoz képest, napon belül pedig 4 százalékot.
A Richter 29 585 forinton stagnált, míg a Magyar Telekom 0,3 százalékkal 579 forintig csúszott le. A Mol viszont jól állja a sarat, az olajrészvény 11 905 forinton, 0,9 százalékos pluszban állt.
