Bő negyed órával a nyitás után a BUX 1,5 százalékos veszteséggel 13 394 pontnál járt. A mutatót főként a 3,3 százalékkal 2726 forintra zuhant OTP húzta le, de gyengítette a 0,9 százalékkal 11 350 forintra süllyedő Mol és az 1,0 százalékkal 29 300-ra apadó Richter is. A Telekom részvényei ugyanakkor 575 forinton stagnáltak, pedig a bíróság elsőfokú ítéletében érvénytelenítette a 2008 áprilisi közgyűlés határozatait, köztük az osztalékfizetésre vonatkozó részt is.
