A csütörtöki nyitás után az európai részvények nagyrészt eséssel kezdték a napot - élükön a biztosítók és a bankok részvényeivel. A telekomszektor és a közszolgáltatók papírjai enyhe emelkedéssel kompenzálták a tendenciát. A kereskedés elején a brit FTSE 0,2 százalékkal csökkent, 4322 pontra, a német DAX 0,1 százalékos eséssel, 4721 ponttal kezdte a napot, míg a francia CAC stagnált.
A pénzügyi szektorban a Commerzbank papírjai 6,8 százalékkal, az UniCredit részvényei 3,9 százalékkal estek; a biztosítók közül az ING 4,8, az AXA 2,4 százalékkal kezdte alacsonyabb szinten a napot. A közszolgáltató vállalatok közül a német RWE papírjainak árfolyama 1,5 százalékkal nőtt, miután a cég első negyedéves nettó profitja megduplázódott. A telekomszektor papírjainak esetében a France Telecom 0,5, a Deutsche Telekom 0,3, a Vodafone pedig 0,5 százalékkal tudott drágulni.
A nap további részében erős hatással lehet a tőzsdékre az amerikai munkaerőpiaci és termelőiár-statisztika.
