BUX 139875.44 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre súlyosabb a forintesés

Az euró egysége kevesebb mint 24 óra alatt 10 forinttal lett drágább, míg a dollár 8, a svájci fank 6 forinttal ugrott meg.

2009. május 14. csütörtök, 09:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnap délutáni, 283-284 forint körüli szintek után ma délelőtt háromnegyed tízkor 288,20-on állt az euró egysége a bankközi devizapiacon - egy nap alatt összesen 10 forinttal drágult az uniós deviza. A dollár egységével 212,20, a svájci frankéval 191,25 forinton kereskedtek, így az előbbi fizetőeszköz kevesebb mint 24 óra alatt 8, utóbbi 6 forinttal drágult.

A kockázatkerülési hajlandóság az egész régiót sújtja, az euró zlotykurzusa 4,49-re, csehkorona-árfolyama pedig 27,05-re emelkedett - tájékoztatott Ötvös Mihály, a Commerzbank üzletkötője. Hozzátette: az sem tesz jót a devizák megítélésének, hogy egy friss, a folyó fizetési mérleg deficitjének finanszírozásával foglalkozó Fitch-elemzés Magyarországot a balti államokkal együtt a legsérülékenyebbek között említette.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet