Elszakadt a cérna a bankpapíroknál, a befektetők a két hónapos emelkedést követően intenzív eladásba kezdtek a szektorban és ez ledöntötte a lábáról az indexeket. A Raiffeisen 6, az Erste 8,5 az Unicredit 6 százalékot zuhant koradélután. Az OTP természetesen követte a nemzetközi trendet, 2850 forint alá esett árfolyama, ami szintén 6 százalékos csökkenésnek felel meg. A papír ugyan megpróbált párszor talpraállni, de ebből csak 2860 forintig futotta, a nap közbeni zuhanást a 2800 forintos támasszint állította meg. Zárásban 2820 forinton akadt vevő a részvényre
A BUX 13 593 ponton zárt, ez 520 pontos esést jelent, de a kereskedés folyamán volt, hogy a 700 pontot is meghaladta. A nagyobb papírok közül a Magyar Telekom még viszonylag jól tartotta magát, az 560 forintos mélypontról fél ötre 575 forintig kapaszkodott jegyzése, ami alig fél százalékkal marad el a keddi záróártól.
A Mol koradélután adta fel a kűzdelmet, egészen 10 900 forintig esett, záráskor már 11 450 forintot ért, ez 3 százalékos értékvesztés.
A Richter 28 705 forintos mélypont után 29 600 forintig kapaszkodott vissza, 2,34 százalékos leértékelődése eltörpül az Egis 5,2 százalékos zakója mellett. A kisebbikk gyógyszerpapírt 13 600 forintig ütötték le.
Begorombultak az eladók a kisebb részvények piacán is, a Synergon 7,2 százalékkal 640 forintig hullott, a Rába 4,3 százalékos leltmenetet követően 670 forinton zárt. A Fotex 8 százalékkal lett olcsóbb, 316 forintot ért a nap végén.
Nem kerülte el a vihar az FHB-t sem a kisebbik bankpapír 701 forintra csúszott vissza, ezzel 5 százalékot adott vissza az elmúlt napok hegymenetéből.
