A korábbi 279,70/80 körüli szintekről 280,60 forintra emelkedett az euró jegyzése a bankközi devizapiacon, míg kora délután a dollár egységével 205,85 forinton kereskedtek.
Vélhetően a zloty/forint-fronton történt profitkivét állhat forintgyengülés hátterében, hiszen a lengyel deviza erősödött az euróhoz viszonyítva, a keresztárfolyam 4,4070-ről 4,3970-re süllyedt - tájékoztatott Ötvös Mihály, a Commerzbank üzletkötője. Hozzátette: a gyengülésben közrejátszhat emellett az eurózóna ipari termelésének vártnál rosszabb alakulása, a dollár és a jen erősödése. Az euró dollárkurzusa 1,37-ről 1,3640-re ereszkedett le, a jen pedig a fonttal, a dollárral és az euróval szemben is erősödött - utóbbi a kockázatvállalási hajlandóság gyengülését jelzi.
