BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forint a legkockázatosabb?

A forint azért esett közel egyhetes mélypontra az euróval szemben, mert a részvényárfolyamok esése mérsékelte a kockázatosabb feltörekvő piaci eszközök iránti befektetői étvágyat - kommentálta a hazai deviza szerdai gyengülését a Bloomberg hírügynökség.

2009. május 13. szerda, 20:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beszámoló szerint a 283 forint feletti euróárfolyam a magyar fizetőeszköz 1,4 százalékos esését jelentette, ami a régiós devizák között a legnagyobb volt. (A zloty 0,8, a cseh korona 0,1, a lej 0,4 százalékot veszített.)

A globális hangulat romlik, a bankrészvények esésének hatása pedig tovagyűrűzött az egész régión - mondta Martin Blum, az UniCredit bécsi egységének feltörekvő piaci szakértője. Szerinte azért a forint esett a leginkább, mert ez a deviza a térség legkockázatosabbja.

A Bloomberg ennek kapcsán egyrészt arra emlékeztet, hogy Magyarország volt az első EU-tag, amely pénzügyi segítséghez jutott az IMF-től, másrészt pedig közli, hogy az elemzői kar szerint a tavalyi 2,3 százalék után 7 százalékkal csökkenhet a GDP.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet