BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs felvásárlási prémium a Richter árában

A kedvező fedezeti hányad a forint árfolyamából következően és a profitmegosztásnak volt pozitív hatása - mondta el Bogsch Erik a Richter vezérigazgatója a cég hétfőn tartott sajtótájékoztatóján.

2009. május 11. hétfő, 10:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyarországi forintban számolt növekedés értékeléséhez hozzátartozik, hogy a bázisidőszakban alacsony volt a forgalom. Szintén a bázishatás eredménye, hogy az USA piacon ilyen kiváló teljesítményt tudott nyújtani a cég, a profitmegosztás hatása a tavalyi első negyedévben még nem jelentkezett.

Előrejelzésként Bogsch Erik azt mondta: - miután februárban ez elmaradt a bizonytalan helyzetre tekintettel - most belföldre éves szinten stagnálást vár. Az egész piactól 5 százalékos csökkenést valószínűsítenek. Lengyelországban az 5 százalékos növekedést éves szinten tartani tudják, Romániában a gyógyszergyártástól lejben nem várnak növekedést - az ottani biztosító jelentős késéssel, olykor 200 nap, fizet - és április elsejétől újra bevezették a generikus gyógyszerekre a receptfelírást. Az EU 9 új tagállamában 10 százalékos csökkenés valószínű, viszont a 15 régi tagállamban csak 5 százalékos csökkenést várnak. A FÁK tagállamokban euróban 10 százalékos visszaesést várnak, ezen belül Oroszországban 5-10 százalékos csökkenést valószínűsítenek a nagyon rossz évkezdetet figyelembe véve. Ukrajnában dollárban a tavalyi rekordév 58 millió dollárjához képest idén 40-50 százalékos esést valószínűsít a vezérigazgató. Az egyéb FÁK köztársaságokban dollárban 10 százalékos csökkenést várnak, elsősorban Kazahsztánban.

Az USA-ban viszont 5-10 százalék közötti dollárban bekövetkező növekedéssel számolnak. Mindezek alapján a teljes árbevételre csökkenés várható euróban számolva.

Bogsch azt is elmondta, nincs felvásárlási prémium a Richter árfolyamában és így természetes. A Richter stratégiai cég a kutatás fejlesztési tevékenysége miatt, ezért természetes, hogy megmaradjon a 25 százalékos állami tulajdon. Ezt a szándákot Bogsch szerint a nemezeti vagyonkezelő részéről is megerősítették. Bogsch így természetesen támogatja azt az Országgyűklési javaslatot, amely szerint tartósan állami tulajdonban maradhat a cég.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet