BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Legalább olyan jó lesz az FHB, mint tavaly

Nem fizet osztalékot idén az FHB, de a konszolidált eredmény a terv szerint nem marad majd el a tavalyitól.

2009. április 28. kedd, 10:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

AZ FHB közgyűlés határozatképes, mivel a részvényesek több mint 51 százaléka, 31 693 033 darab értékpapír tulajdonosa van jelen.

Az FHB közgyűlése elfogadta a magyar számviteli törvény szerinti hitelintézeti és nemzetközi számvitel szerinti konszolidált beszámolóját. Osztalékfizetés nem lesz, mint Spéder Zoltán az igazgatóság elnöke elmondta a prudens banknak ilyen időben a tőkepozíció megerősítése a fontos. Ez folyik a banknál, ezért nincs osztalék - tette hozzá.

Gyuris Dániel az FHB Bank vezérigazgatója a bank idei terveivel kapcsolatban a jelenleg is folyó közgyűlésen elmondta, hogy a mostani bizonytalan körülmények között is - Spéder Zoltán az igazgatóság elnöke már korábban említette, hogy a banknál a korábban megszokottól eltérően mostmár negyedéves tervezés folyik - vállalni kívánják a részvényesek felé, hogy a bank idei konszolidált eredménye nem lehet kevesebb mint a tavalyi.

A saját hitelállomány szintén nem lehet kevesebb 2009 végén, mint 2008 végén volt és elvárás, hogy legalább egy sikeres érdemi jelzáloglevél kibocsátást hajtson végre a pénzintézet az ECB-nél. Cél a részvényesi vagyon több mint 20 százalékos növekedése is a 2009-es eredmény hatására, és hogy a bank kiadás-bevétel mutatója maradjon 50 százalék alatt.

Az FHB részvényesek nagy többséggel elfogadták az állami tőkeemelésből következő C és D sorozatú részvénysorozatok megalkotását. Előbbi az állam 46 millió darab különleges osztalékelsőbbséget biztosító részvénye míg a D sorozat szintén az állam egy különleges vétójogot biztosító részvénye, melyeket a stabilizációs törvény rendelkezései értelmében vezettek be. A 650 forinton kibocsátott C sorozatú részvények a kibocsátási értékre vetítve 10,49 százalék elsőbbségi osztalékra jogosítanak.

A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot az A sorozatú törzsrészvények össznévértéke 25 százalékának erejéig sajátrészvényvásárlásra a megelőző egy hónap tőzsdei átlagárának 125 százalékában maximálva a kifizethető vételárat. A C sorozatú részvények visszavásárlására a magyar állammal történő megegyezés szerint kerülhet sor, azok eredeti kibocsátási árán.

(A szerző rendelkezik FHB-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet