BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Őszig privatizálnák a varsói tőzsdét

Fel éven belül sor kerülhet a varsói tőzsde privatizálására, a jelenlegi időbeosztás szerint az egész folyamatot még az ősszel lezárhatják – nyilatkozta a Reutersnek Adam Maciejewski, a varsói tőzsde elnökségi tagja.

2009. április 20. hétfő, 14:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Deutsche Börsét, az NYSE Euronextet, a Londoni Értéktőzsdét (LSE), illetve a Nasdaq OMX-et meg két héttel ezelőtt kérték fel ajánlataik megtételére.

A lehetséges stratégiai befektető 51 és 75 százalék közötti részesedést szerezhetne a lengyel tőzsdét üzemeltető társaságban - tette hozzá Maciejewski. A vezetőségi tag elmondása szerint nem az ajánlati ár fogja a döntő szerepet játszani a nyertes kiválasztásakor. A leglényegesebb tényező ugyanis a lengyel piac fejlesztésére irányuló fejlesztési koncepció lesz.

A varsói börze üzemeltetőjében jelenleg 99 százalékkal részesedő lengyel állam 2-3 éven belül megválna teljes tulajdonhányadától. A kormányzat arra irányuló terveit, amely a teljes pakett kétharmadának tavalyi értékesítését irányozta volna elő, keresztül húzta a pénzügyi válság.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet