BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nemzetbiztonsági kérdés lehet a Mol tulajdonosváltása

A Nemzetbiztonsági Kabinetet hívná össze a Mol új orosz befektetője miatt a Fidesz, a kormány pedig mindent megtesz a függetlenség megtartása érdekében - hangzott el a Mol új orosz befektetője kapcsán tartott szerdai meghallgatáson. Hernádi szerint nem lesz baráti befektetés az oroszoké.

2009. április 1. szerda, 11:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tájékoztatást adott ma délelőtt az Országgyűlés külügyi bizottsága előtt Hernádi Zsolt a Mol elnök-vezérigazgatója, amelyben megerősítette, hogy nem tudtak az oroszok vásárlási szándékáról, és kénytelenek pénzügyi befektetőként tekinteni a Szurgutnyeftegaz-ra. Hernádi szerint ez a befektetés baráti már nem lesz, legfeljebb nem egyeztetett. Azt, hogy az orosz befektető tovább lép vagy sem nem tudja, ugyanakkor Hernádi idézte a Financial Timest arról, hogy ez a lépés azonnali válaszlépésre kell, hogy kényszerítse Brüsszelt.

A kormány képviseletében Keller László államtitkár pedig elmondta, hogy a kormány eddig is, és ezután is meg kíván tenni mindent a Mol függetlenségének megvédésére.

A bizottság Fideszes elnöke Németh Zsolt szerint össze kellene hívni a Nemzetbiztonsági Kabinetet és beszámoltatni arról, hogy mennyire veszélyezteti ez a lépés Magyarország energiabiztonságát, különös tekintettel arra, hogy az orosz állam nyílt stratégiája az energiafegyver használata. Ráadásul az orosz cégek az orosz külpolitika közvetlen eszközei. Emlékeztetett a Máv Cargó és a Malév privatizációra, illetve a várható MVM és Mavír magánosításra. A Fidesz szerint az ilyen lépések az ország szuverenitását veszélyeztethetik.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet