BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bocsánatot kért az OMV a Moltól

A Mol megszűntette az OMV ellen jóhírnév megsértése miatt indított eljárását azt követően, hogy az osztrák társaság nyilatkozatban követte meg a magyar felet.

2009. március 17. kedd, 19:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OMV nyilatkozata nem kívánta "annak gyanúját felvetni, hogy a Mol megsértette volna az Európai Bizottság előtt folyó összefonódás engedélyezés iránti eljárásban fennálló titoktartási kötelezettségét. Amennyiben az állítás vagy az azon alapuló 2008. július 11-i sajtóértesülések félreérthetőek voltak, az alperes ezzel kapcsolatosan sajnálatát fejezi ki." Az OMV tegnap született nyilatkozata után a két olajcég megszüntette a tavaly július 18-án a Mol által jóhírnév megsértése miatt a bécsi bíróságon kezdett eljárást - tette közzé a Mol a BÉT honlapján.

A magyar olajtársaság tavaly nyári közleményében azzal indokolta az eljárás megindítását, hogy az OMV akkori sajtónyilatkozataival nyíltan titoksértéssel vádolta meg a Mol az Európai Bizottság (EB) vizsgálata során kiadott Ellenvetési Nyilatkozattal kapcsolatban. Ez volt az a nyilatkozat melyben az EB a lehetséges ellenvetéseit sorolta fel egy esetleges OMV-Mol fúzióval szemben, amely után röviddel az OMV fel is adta (egyelőre nem tudni, hogy csupán időlegesen vagy végleg) a Mol beolvasztásáért folytatott harcát. A két cégnek ugyanakkor még legalább két pere van folyamatban magyar bíróságok előtt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet