A Napi gazdaság cikke.
Két nap múlva lejár az OMV és a Bayerische Hypo Bank közötti, 7 millió Mol-részvényre kötött repoügylet, az osztrák olajcég várhatóan visszaveszi Mol-részvényeit - erősítette meg kérdésünkre a cég, de erre utalnak korábbi bejelentései és az a tény, hogy március 9-i lejárattal a Société Générale-tól is visszavette az esedékes ügyletből visszajáró papírokat. Ez utóbbi tranzakcióból 4,5 millió Mol-részvény került vissza az OMV-hez, így jelenleg összesen 5 millió 579 ezer 492 részvény van nála.
A Bayerische Hypo Bankkal december 12-én kötött, március 19-ig szóló, 7 millió darabos repoügylet lejártáról egy-két napon belül jelenhet meg közlemény. Ezenfelül akkor csak a korábban egyszer már módosított, eredetileg 10 millió Mol-részvényre szóló, a Bayerische Hypo Bankkal kötött repoügylet marad. Az osztrák társaság négyszázezer részvényt már visszavett és a maradék 9,6 millió darab visszavételének határidejét először március 13-ára, majd most április 3-ára tolta ki.
Mindez azt jelenti, hogy az osztrák olajtársaságnak az április 27-re várható Mol-közgyűlésre összesen 22 millió 179 ezer 492 részvénye lesz, aminek több mint felével azonban várhatóan most sem tud szavazni az alapszabályban rögzített 10 százalékos szavazati korlát miatt.
