A történelmi mélypontján 500 forint alatt árfolyamokon forgó részvény április 27-től fizeti az osztalékot, ami 17,7 százalékos osztalékhozamot jelent a Concorde szerint.
Az egyébként defenzív befektetésnek számító részvényt a brókercég szakértője érthetetlenül olcsónak tartja. Legalábbis fundamentális szempontból olyannyira, hogy azt az eddig a köztudatban nem forgó feltételezést is megvizsgálja, mely szerint a Deutsche Telekom-nak, az anyavállalatnak érdemes lenne kivásárolnia magyar leányát.
Az elképesztően magas készpénzhozammal bíró részvényeket már azért is érdemes lehetne az anyacégnek kivásárolnia, mert 3 százalékos hitelfelvételi költségéhez viszonyítva 23,8 százalékos hozamú részvényeket venne meg ezzel. Igaz az utóbbi forintban jönne neki, de azért mögötte a vállalat reáleszközökben levő vagyona áll, ami jelentősen mérsékli a kockázatot - közli a Concorde.
Az elemző mindazonáltal amellett, hogy értetlenségét fejezi ki a társaság részvényeinek alulértékeltsége miatt - amit a régiós szektortárs TPSA-val való összehasonlítás is indokolt, lévén annak osztalékhozama csupán 8,6 százalék, készpénzhozama pedig 14 százalék, mégha zloty-ban is -, megjegyzi, hogy technikai alapon viszont éppen most bukott el egy fontos támasz, amit október óta tartott a papír. Így a további esést is elképzelhetőnek tartja.
(A szerző rendelkezik MagyarTelekom részvényekkel)
