A bizottsági ülésen meghallgatták a Bamosz, az alapkezelők szervezetének és a KÖSZ, a kisbefektetők szervezetének a képviselőit, akik számos javaslatot terjesztettek elő.
A kisbefektetők azt szeretnék, ha a jelenlegi helyzetben az alapok likviditását (a befagyott pénzek kifizetését) a bankok vagy az állam biztosítaná. Ezen kívül kérik azt is, hogy a befektetési jegyek visszaváltása a november 24-i árfolyamon történjen, nem pedig a mostani, ennél lényegesen alacsonyabb értéken.
A javaslatok között elhangzott az is, hogy a hazai ingatlanalapok külföldi társaikhoz hasonlóan hozhassanak létre projekttársaságokat, vagy legalábbis ne terhelje a tőlük vásárlókat a jelenlegi 10 százalékos illeték.
