BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi lesz veletek, ingatlanalapok?

A parlament költségvetési bizottsága szerdán napirendjére tűzte a hazai ingatlanalapok helyzetét.

2009. március 11. szerda, 12:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bizottsági ülésen meghallgatták a Bamosz, az alapkezelők szervezetének és a KÖSZ, a kisbefektetők szervezetének a képviselőit, akik számos javaslatot terjesztettek elő.

A kisbefektetők azt szeretnék, ha a jelenlegi helyzetben az alapok likviditását (a befagyott pénzek kifizetését) a bankok vagy az állam biztosítaná. Ezen kívül kérik azt is, hogy a befektetési jegyek visszaváltása a november 24-i árfolyamon történjen, nem pedig a mostani, ennél lényegesen alacsonyabb értéken.

A javaslatok között elhangzott az is, hogy a hazai ingatlanalapok külföldi társaikhoz hasonlóan hozhassanak létre projekttársaságokat, vagy legalábbis ne terhelje a tőlük vásárlókat a jelenlegi 10 százalékos illeték.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet