BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kifizetődő a válság nyertesének lenni?

A BWM átadta az elmúlt időszakban a hazai nyílt végű alapok között legjobban teljesítő befektetését az Access Alapkezelőnek.

2009. február 24. kedd, 13:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bridge Wealth Management alapkezelő társaság az Access Alapkezelővel kötött együttműködési megállapodása alapján a BWM Meggyőzően Kockázatos Alap kezelésének átadásáról döntött - írja az átadó cég. Szakmai tanácsadóként ugyanakkor a Bridge Wealth Management továbbra is részt vesz az alap működtetésében. Az átadást a PSZÁF már engedélyezte.

A BWM-konstrukció azzal tűnik ki a mezőnyből, hogy a hazai nyílt végű alapok körében ez volt az utóbbi három hónap legmagasabb hozamot felmutató befektetése: a Bamosz adatai szerint hajszál híján 60 százalékot ért el - évesítés nélkül számolva. Ennek magyarázata egyszerű, havi jelentése szerint január végén is jelentős short pozíciókkal rendelkezett. (Októberben és novemberben ugyanakkor egy időre a névérték 75-80 százalékáig is esett egy befektetési jegy értéke.)

Az alap viszont - és ez lehet az átadás magyarázata - tavaly májusi indulása óta végig megmaradt picinek, össztőkéje 200 millió forint körül ingadozik, ami hosszú távon nyilvánvalóan nem teszi kifizetődővé egy alapkezelő társaság fenntartását.

Az alap stratégiája egyébként a technikai elemzést állítja előtérbe, a korábbi nyilatkozatok szerint a kezelője által kidolgozott algoritmus alapján 80 százalékban automatizált döntéseken keresztül fektet be. Új neve március 9-től, az átadás napjától Access - BWM Meggyőzően Kockázatos Alap lesz.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet