A december végén előre jelzett 20 százalékosnál ugyan kisebb, 16,4 százalékos lett az árbevétel-csökkenés, az eredmény pedig csupán 12 százalékkal esett vissza az előző évhez képest, de a kedvezőtlen tendencia jól láthatóan a második félévet sújtotta.
A második félévben csupán 649 millió forint nyereséget termelt a tőzsde az előző félévi 730 millió után, elsősorban a részvényárfolyamok eséséből adódó forgalomcsökkenés miatt. A tőzsdei tevékenység eredménye 1,38 milliárd forint lett a 2007-es 1,93 milliárd forinthoz képest (ez 29 százalékos visszaesést jelentett), 1,91 milliárdos működési költség mellett. Az eredmény többi részét a Kelertől befolyó 1,1 milliárdos osztalék adta. Mindezek a számok egy meglehetősen hatékony tőzsde képét mutatják, a kiadások 5 százalékkal csökkentek, persze azzal a kitétellel, hogy a Keler-osztalék és ennek kamatbevétele az eredmény mintegy felét adja.
(A szerző rendelkezik BÉT-részvényekkel.)
