BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A válságban a BÉT-nek is rossz

Nemcsak a tőzsdei részvénytársaságok, de maga a börze is megérzi a gazdasági válság hatásait - derült ki a BÉT gazdálkodási adataiból.

2009. február 17. kedd, 08:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A december végén előre jelzett 20 százalékosnál ugyan kisebb, 16,4 százalékos lett az árbevétel-csökkenés, az eredmény pedig csupán 12 százalékkal esett vissza az előző évhez képest, de a kedvezőtlen tendencia jól láthatóan a második félévet sújtotta.
A második félévben csupán 649 millió forint nyereséget termelt a tőzsde az előző félévi 730 millió után, elsősorban a részvényárfolyamok eséséből adódó forgalomcsökkenés miatt. A tőzsdei tevékenység eredménye 1,38 milliárd forint lett a 2007-es 1,93 milliárd forinthoz képest (ez 29 százalékos visszaesést jelentett), 1,91 milliárdos működési költség mellett. Az eredmény többi részét a Kelertől befolyó 1,1 milliárdos osztalék adta. Mindezek a számok egy meglehetősen hatékony tőzsde képét mutatják, a kiadások 5 százalékkal csökkentek, persze azzal a kitétellel, hogy a Keler-osztalék és ennek kamatbevétele az eredmény mintegy felét adja.

(A szerző rendelkezik BÉT-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet