Az OMV AG újabb 7 millió Mol részvényét helyezte ki a Bayerische Hypo und Vereinsbank-hoz. A korábbi 14,5 millió részvény kihelyezése után az újabb 6,7 százaléknyi Mol részvény kihelyezését követően az OMV AG-nak összesen 0,65 százaléknyi szavazati joga maradt a magyar társaságban, ami 679 ezer 489 darab Mol részvényt jelent.
A mostani megállapodás március 19-ig szól, az osztrák olajcégnek ekkor kell visszavásárolnia a közleménye szerint rövid lejáratú pénzügyi konstrukció keretében eladott Mol részvényeket.
Korábban már két ilyen visszavásárlási megállapodást kötött a társaság, az egyiket a Bayerische Hypo und Vereinsbank-al ami azonban csak január 29-ig szól (10 millió darab). Ezután a Societé Generale következett 4,5 millió részvénnyel, ami már szintén márciusig szólt és december első hetében kötötték meg. Az OMV az indoklásában a vállalat pénzügyi szerkezetének optimalizálását jelölte meg okként és közleményéből kiderül, hogy a részvényeket feltehetőleg az eladási árral megegyező áron veszi vissza és az eltelt időre kamatot fizet a bankoknak.
