BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig van már Molja az OMV-nek

2008. december 12. péntek, 16:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OMV AG újabb 7 millió Mol részvényét helyezte ki a Bayerische Hypo und Vereinsbank-hoz. A korábbi 14,5 millió részvény kihelyezése után az újabb 6,7 százaléknyi Mol részvény kihelyezését követően az OMV AG-nak összesen 0,65 százaléknyi szavazati joga maradt a magyar társaságban, ami 679 ezer 489 darab Mol részvényt jelent.

A mostani megállapodás március 19-ig szól, az osztrák olajcégnek ekkor kell visszavásárolnia a közleménye szerint rövid lejáratú pénzügyi konstrukció keretében eladott Mol részvényeket.

Korábban már két ilyen visszavásárlási megállapodást kötött a társaság, az egyiket a Bayerische Hypo und Vereinsbank-al ami azonban csak január 29-ig szól (10 millió darab). Ezután a Societé Generale következett 4,5 millió részvénnyel, ami már szintén márciusig szólt és december első hetében kötötték meg. Az OMV az indoklásában a vállalat pénzügyi szerkezetének optimalizálását jelölte meg okként és közleményéből kiderül, hogy a részvényeket feltehetőleg az eladási árral megegyező áron veszi vissza és az eltelt időre kamatot fizet a bankoknak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet