Minden eddiginél nagyobb összeggel, több mint 386 milliárd forinttal, 13 százalékkal, 2645 milliárd forintra csökkent a hazai befektetési alapok vagyona októberben a Bamosz adatai szerint.
A csökkenésből 275 milliárd forintot okozott a befektetők pénzkivétele és 111 milliárd forintért felelősek az értékpapírok árfolyamváltozásai. Az ingatlanalapok tőkéje 114 milliárd forinttal csökkent, zömmel a pénzkivét miatt. Az alacsony kockázatú pénzpiaci alapokból 125 milliárdot vontak ki, a kötvényalapokból 31, a vegyes alapokból 17 milliárdot, és csak a részvényalapokba fektettek pár száz millió forintot.
