Két tőzsdeüzemeltető is közzétette harmadik negyedéves gyorsjelentését csütörtökön, és mindkettő túlteljesítette az elemzői várakozásokat. A Nasdaq csoportszintű nettó nyeresége 28 százalékkal szárnyalta felül a tavalyi hasonló időszak eredményét, ebben azonban az is közrejátszik, hogy a februárban felvásárolt és az előző negyedév során konszolidált, elsősorban skandináv és balti térségben tevékeny OMX is szép eredményeket ért el. A társaság 109,7 millió dolláros, azaz részvényenként 52 centes nyereséget könyvelhetett el, szemben az 51 centes elemzői várakozásokkal - írja a Bloomberg.
A tőzsdeüzemeltető nettó bevétele mintegy 90 százalékos növekedéssel 399 millió dollárra bővült a harmadik negyedben. A bevételek zömét a tranzakciós díjak tették ki, de hozzájárult a bevételek növekedéséhez a tőzsdei bevezetések és az OMX szoftverlicenszeiből származó jövedelem is. A társaság ezen felül bejelentette, hogy a márciusi céldátum helyett még az idén sikerül teljesítenie éves költségeinek 100 millió dolláros lefaragását.
A Deutsche Börse történetének második legjobb negyedévét tudhatja maga mögött, miután a viszonylag gyenge július és augusztus után az október óriási forgalombővülést hozott - írja a Reuters. A társaság adózás előtti eredménye (EBITA) 385 millió euróra rúgott, míg nettó nyeresége a tavalyi hasonló időszakhoz képest 8 százalékkal emelkedve 257,3 millió eurót tett ki, szemben a 247,5 milliós elemzői várakozásokkal. A vállalat bevételei csoportszinten 10 százalékkal 616,1 millió euróra növekedtek.
A Deutsche Börse vezetői az eddigi idei eredmények, valamint a szigorú költségkezelés eredményeképpen fenntartják azon várakozásukat, hogy 2008-ban rekorderedményt ér el a csoport.
