BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Államosít a szabadpiac bajnoka

A legnagyobb bankokban vásárol részesedést az amerikai kormányzat leújabb, 250 miliárd dolláros csomagjuk keretében.

2008. október 14. kedd, 08:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A brit megoldási modell mintájára az amerikai pénzügyminisztérium további 250 milliárd dolláros tőkeinjekcióval dúcolná alá a bankrendszert - szivárgott ki az Egyesült Államokban.

A kedden részletezendő terv szerint szavazati joggal nem járó elsőbbségi bankrészvényeket vennének egyenként 25 milliárd dollár értékben, a teljes összeg fele a 9 legnagyobb bankra. A program első körében részesülő pénzintézetek között szerepel a Bank of America, a Wells Fargo, a Citigroup, a JP Morgan, a Goldman Sachs, illetve a Bank of New York - írja a Reuters az ügyhöz közel álló, meg nem nevezett forrásra hivatkozva.

A fent említett pénzntézetek a Bank of American kívül 10 milliárdos pótlólagos tőkebevonásra kényszerülnének a részvételhez, ez azonban elemzők szerint a jelenlegi piaci helyzetben közel sem biztosan véghezvihető.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet