A brit megoldási modell mintájára az amerikai pénzügyminisztérium további 250 milliárd dolláros tőkeinjekcióval dúcolná alá a bankrendszert - szivárgott ki az Egyesült Államokban.
A kedden részletezendő terv szerint szavazati joggal nem járó elsőbbségi bankrészvényeket vennének egyenként 25 milliárd dollár értékben, a teljes összeg fele a 9 legnagyobb bankra. A program első körében részesülő pénzintézetek között szerepel a Bank of America, a Wells Fargo, a Citigroup, a JP Morgan, a Goldman Sachs, illetve a Bank of New York - írja a Reuters az ügyhöz közel álló, meg nem nevezett forrásra hivatkozva.
A fent említett pénzntézetek a Bank of American kívül 10 milliárdos pótlólagos tőkebevonásra kényszerülnének a részvételhez, ez azonban elemzők szerint a jelenlegi piaci helyzetben közel sem biztosan véghezvihető.
