BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mosonyi: nagyon rossz volt a Mol-negyedév, jobb lesz a mostani

A rossz negyedik negyed ellenére az év egésze rekordot hozott a Mol számára, s már a folyó negyedévben jobb külső piaci körülmények között működik a cég.

2007. február 12. hétfő, 10:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negyedik negyedév nagyon rosszul sikerült - ismerte el a Mol Nyrt. gyorsjelentését ismertetve Mosonyi György, az olajtársaság vezérigazgatója.

Hozzátette: a külső környezet a korábbiaknál sokkal rosszabb volt. Mindehhez jött a finomítói leállás, ami egyrészt önmagában is eredménycsökkentő tényező, másrészt a leállás előtti készletfeltöltést követően estek az árak, így a szokásosnál magasabb készleteket kellett leértékelni. Szlovákiában egy mintegy kétmilliárd forintnak megfelelő versenyhivatali büntetés miatt céltartalékot kellett képezni, bár a döntést megfellebbezte a Mol. Tovább rontotta az eredményt a Magnólia-opció valós értékre történő átárazása: ez 14 milliárd forint veszteséget jelentett, holott a harmadik negyedév végén még plusz 800 millió forint volt az egyenleg.

Mosonyi György mindezek mellett hangsúlyozta: az egész év eredménye a sok negatív körülmény ellenére is rekord. Hozzátette: az már most látszik, hogy az első negyedévben jobbak a külső piaci körülmények, ami jobb teljesítményt tesz lehetővé.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet