A negyedik negyedév nagyon rosszul sikerült - ismerte el a Mol Nyrt. gyorsjelentését ismertetve Mosonyi György, az olajtársaság vezérigazgatója.
Hozzátette: a külső környezet a korábbiaknál sokkal rosszabb volt. Mindehhez jött a finomítói leállás, ami egyrészt önmagában is eredménycsökkentő tényező, másrészt a leállás előtti készletfeltöltést követően estek az árak, így a szokásosnál magasabb készleteket kellett leértékelni. Szlovákiában egy mintegy kétmilliárd forintnak megfelelő versenyhivatali büntetés miatt céltartalékot kellett képezni, bár a döntést megfellebbezte a Mol. Tovább rontotta az eredményt a Magnólia-opció valós értékre történő átárazása: ez 14 milliárd forint veszteséget jelentett, holott a harmadik negyedév végén még plusz 800 millió forint volt az egyenleg.
Mosonyi György mindezek mellett hangsúlyozta: az egész év eredménye a sok negatív körülmény ellenére is rekord. Hozzátette: az már most látszik, hogy az első negyedévben jobbak a külső piaci körülmények, ami jobb teljesítményt tesz lehetővé.
