BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felvásárlási harc a gyógyszerszektorban - a Barré lehet a Pliva

Mintegy féléves egymásra licitálás után úgy tűnik, a végéhez érkezett a közép-kelet-európai régió legnagyobb gyógyszergyáráért, a horvát Pliváért vívott felvásárlási harc.

2006. október 4. szerda, 16:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Reuters-nek nyilatkozva Damir Polancec, a horvát miniszterelnök-helyettes kijelentette: az állam kezében lévő 18 százalékos részesedést szívesen eladnák az amerikai Barr Pharmaceuticals Inc. gyógyszergyár részére. Amennyiben a tranzakció létrejön, úgy a másik kérő, az izlandi Actavis annak ellenére hoppon maradhat, hogy vételi opciókkal együtt több mint 20 százalékot vásárolt már a tőzsdén a Plivából.

A Barr mellett szól az is, hogy az október 11-éig nyitva álló a jelenlegi legmagasabb, részvényenként 820 kunát (mintegy 2,6 milliárd dollár) kínáló nyilvános vételi ajánlatot a cég tette, ráadásul a horvát gyógyszergyártó menedzsmentje is inkább őket támogatja. A nyár folyamán többször is kifejtették: a két cég tevékenysége nagyszerűen kiegészíti egymást, és a Pliva pedig a Barr európai tevékenységének (az amerikaiak még nincsenek jelen a kontinensünkön) a központja lehetne - mondta júniusban Pliva vezérigazgatója.

Az Actavis márciusban tett első felvásárlási ajánlatát, amelyben a Pliváért részvényenként 570 kunát (1,6 milliárd dollár), a háromhavi forgalommal súlyozott átlagárnál mintegy bő harmaddal többet adtak volna, a cégvezetés kevésnek találta, sőt, ellenségesnek titulálta.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet