Korábbi veszteségeinek nagy részét visszaszerezte a Nikkei: kedden 2,05 százalékos erősödéssel fejezte be a kereskedést. Emögött a befektetők autógyártó-papírokbe vetett bizalmának növekedése áll, a Honda, a Daihatsu egyaránt erősödött. A befektetők arra is számítanak, hogy a Fed pihenőt iktat a két éve futó megszorító ciklusba és a nyíltpiaci bizottság mai ülésén nem emeli az irányadó kamatot, ami lendületet ad(hat) mind az amerikai, mind pedig a japán piacoknak.
A Nikkei a hétfői 2,23 százalékos bukta - az elmúlt három hét legnagyobb napi esése - után ma 310,60 pontot tett hozzá értékéhez, s így 15 464,66 ponton fejezte be a kereskedést. A Topix 1,47 százalékkal izmosodott és 1562,73 pontig jutott.
