BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Figyelhet a Mol: újraindulhat a NIS privatizációja

Újraindulhat a NIS-privatizáció, ha a szerb kormány döntést tud hozni róla – állítja a Financial Times Predrag Bubalo privatizációs miniszterre hivatkozva.

2006. július 20. csütörtök, 19:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A döntés – amely akár már ma megszülethetett a kormány berkein belül – egy meglehetősen lassú privatizációs folyamatot vetít előre, amelyet a Merrill Lynch és a Raiffeisen Bank dolgozott ki és amely szerint a szerb olajvállalat első 25 százalékos részét stratégiai befektetőnek adnák el, amely csak évekkel később növelhetné részesedését 49 százalékra. Az üzleti irányítási jogokat ugyanakkor azonnal megkapná a befektető a privatizációs miniszter szerint. A potenciális érdeklődők között tartják számon a Lukoil, a Hellenic Petroleum és az OMV mellett a Molt is. A Financial Times egy Mol-illetékesre hivatkozva azt is közli, hogy a magyar olajvállalat szerint egy gyorsabb, többségi részt eladó vagy nyilvános tőzsdei értékesítés hatékonyabb lehetne.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet