A Financial Times hétfői számában közzétett hirdetés szerint a makedón kormány eladásra kínálja a MakTelben fennálló 45,12 százalékos tulajdonrészét - körülbelül 275 millió euróért. A kormány 43,25 millió részvényt szeretne értékesíteni a makedón tőzsdén június 5-9 között. A részvényeket négy napon keresztül 9,9 százalékos csomagokban lehet (egészben) megvásárolni, a fennmaradó 5,52 százalékos csomag pedig kisebb részletekben is elvihető. Egy ajánlattevő azonban nem szerezhet meg 9,9 százaléknál több részesedést. Az irányár részvényenként 6,36 euró lesz.
A hirdetés érdekessége az a kitétel, amely a makedón kormány és az MTelekom között 2000-ben létrejött megállapodás alapján gyakorlatilag kizárja az MTelekom riválisainak tulajdonszerzését. (Emlékeztetőül: az MTelekom 2000 decembere óta a MakTel többségi tulajdonosa. A Matáv - háttérben a Deutsche Telekommal - még 2000 decemberében, két kisebb, azóta kivásárolt befektetőtárssal együtt, 343 millió euróért megvehette a macedón távközlési szolgáltató 51 százalékát.)
A szöveg így fogalmaz: „In accordance to the Shareholders Agreement signed between MATAV and Macedonian Government, we inform the audience that the company considered as competitor or some related company to it cannot purchase offered shares and other cannot purchase more than 9,9% cumulatively".
Az ügyben megkerestük a Magyar Telekomot, amely sajtóosztálya útján az alábbi közleményt tette: "A Magyar Telekom csoport vizsgálja a további MakTel részvények esetleges megvásárlásának lehetőségét".
